Servisler

Sunuş: Geleneksel metodları geride bırakıp, bu metodları sistematik bilgiyle yeniden güncelleyip yeni ugulamalar ve mesleki becerileri sizlere sunmayı planlamaktayım. Nitelikli, etik iş değerleri ve şahsıma ait sosyal değerlerle siz kurumların ve sanatçıların bugüne kadar aradığı ‘teknisyen’ profilini oluşturmaya çalıştım. Bu başarabilmiş olmak beni heyecanlandırıyor. Aşağıda becerilerime göre sizler için çeşitli servisler hazırladım. Umarım bu iş alanlarında sizlerle çalışma fırsatı bulabilirim.

Piyano Akort: Modern, yeni uygulamalar ve yeni iş yöntemleri ile piyano akort sağlıklı koşullarda yapılabilinir. Akort için min. 2 saat çalışma gereklidir. Bu çalışma esnasında sessiz ortam sağlanmalıdır. Mekanik sorunu olan piyanolar ve yeterli süre sağlanmayan çalışmalar sağlıklı yürütülemez. Bu yüzden piyanonun ortam koşulları ile çalışma ortamı gerektiği gibi olmalıdır. Çalışma bir seans olabileceği gibi özel konserler için bir gün de olabilir. Günlük çalışma sırasında sadece akort değil mekanik ayarlar da kontrol edilir. Piyanonun temizliğinden piyano teknisyeni sorumludur.

Piyano Bakım: Grand ve duvar piyanolarınızın yıllık bakımı ve sorumluluğu piyano teknisyeni tarafından yapılmalıdır. Yıllık veya periodik bakımları yapılmayan piyanoların yaşam ömürleri kısalır ve performans gösteren müzisyen bu durumdan etkilenir. Yeni aldığınız piyanonun on yıl daha eski olmaması için bu bakımların rutin yapılması gerekir. Piyanonuz için sağlıklı ortam incelemesinin yapılması, yıllık veya periodik bakımlar, onarım ve restorasyon servisi gibi hizmetler nitelikli ve titiz iş gücü ve sorumluluk duygusuyla piyanonuza uygulanır. Bu uygulamalar güncel yöntemler ve piyanonuza özel teknikler araştırılarak yapılır. Genel yöntemlerden çok piyanonuzun tasarımı, kendine özgü ayar ve ses karakteri önemlidir. Bakımlar üç günlük, bir veya iki hafta olabileceği gibi bir aylığı kapsayan onarım süreleri de olabilir. Bunlarla birlikte sizlerin farketmediği özenle hazırlanmış teknik prosedürler uygulanır.

Müzik Kayıt: Akustik ortamlarda gerçekleştirdiğiniz müzik etkinliklerinizi arşiv, hatıra, yayın veya albüm amaçlı profesyonel kayıt kurumların ve sanatçıların vazgeçilmezi olmalıdır. Görünüm ve estetik kayıgısı yaratmadan güncel yöntemlerle etkinlikleriniz kaydedilir. Kayıt sadece stereo olabiliciği gibi çok kanallı da olabilir. Provalar ve orkestranın büyüklüğü teknik uygulamanın nasıl olacağına karar vermede yardımcı olur. Çalışma sonrası kayıt edit ve mikslenir talep eden kurum ya da sanatçıya bir hafta içerisinde teslim edilir.